6.4.2018 Pioniseuran synttäriarvonta!

Suomen Pioniseura ry täyttää kaksi vuotta 6.4.2018.

Olemme matkanneet lyhyen, mutta tapahtumarikkaan taipaleen kahdessa vuodessa. Jäsenmäärä on nyt peräti 238 jäsentä! Huippua, kiitos kaikille Pionikoille luottamuksestanne Pioniseuraa kohtaan. Matkamme jatkuu eteenpäin samoissa merkissä, mutta pyrimme kuitenkin kehittämään yhdistyksen toimintaa mahdollisemman monipuoliseksi yhdistystoiminnaksi. Haluamme tavoittaa Pionikot kaikkialla Suomessa ja tarjota myös syrjemmällä asuville harrastajille toimintaa ja yhdistyksen palveluja.

Arvomme juhlan kunniaksi kaikkien jäsenien kesken kaksi Saunders ’Requiem’-pionia ja yhden tillipionin, P. tenuifolia. Jos et siis vielä ole jäsen, niin nyt on hyvä aika liittyä.

– Riitta Juonala, puheenjohtaja


Suomen Pioniseura vietti 2-vuotissyntymäpäiviään 6.4. Syntymäpäivien kunniaksi arvoimme kaikkien jäsentemme kesken kolme pionia, jotka toimitetaan voittajille muutaman viikon sisällä. Voittajiin otetaan yhteyttä sähköpostilla.

Hurjan suuret onnittelut kaikille voittaneille!

%d bloggaajaa tykkää tästä: